Produkte > SIEMENS > LCE01C601277A
LCE01C601277A
LCE01C601277A Siemens
3e356bc0e5e69e9b0bcb8cacacb650c34d424f27.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-1NO/6NC (1 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC