Produkte > SIEMENS > LCE01C602347A
LCE01C602347A
LCE01C602347A Siemens
04fc474db10fb8fa941b7cc9b4723d23ba893603.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-2NO/6NC (2 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC