Produkte > SIEMENS > LCE01C602480A
LCE01C602480A
LCE01C602480A Siemens
611f56e805f8b15679a95ae575791e6713042da1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,2NO,
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-2NO/6NC (2 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max