Produkte > SIEMENS > LCE01C701347A
LCE01C701347A
LCE01C701347A Siemens
ecf173f17adca3af3ec011a29858f3646f0f06d2.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-1NO/7NC (1 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC