Produkte > SIEMENS > LCE01C703277A
LCE01C703277A
LCE01C703277A Siemens
fa7e6e23131a9fe17ebd1801d2e23842f1979801.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,3NO,
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-3NO/7NC (3 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC