Produkte > SIEMENS > LCE01C704347A
LCE01C704347A
LCE01C704347A Siemens
b71515780d15c943d716555fc131e18de47080dc.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-4NO/7NC (4 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC