Produkte > SIEMENS > LCE01C800480A
LCE01C800480A
LCE01C800480A Siemens
ff37db3f50e2b461d403b44109a01b4048b0b606.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,0NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 18PST-10NO/8NC (10 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max