Produkte > SIEMENS > LCE01C801347A
LCE01C801347A
LCE01C801347A Siemens
e31aa167ea797294727c4569e2347e98be5324ce.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-1NO/8NC (1 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC