Produkte > SIEMENS > LCE01C802120A
LCE01C802120A
LCE01C802120A Siemens
798787390c9817c735acc13633c8f2ad1522e807.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,2NO,
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-2NO/8NC (2 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max