Produkte > SIEMENS > LCE01C802240A
LCE01C802240A
LCE01C802240A Siemens
70583c7214b9c42609f560111a7b2026c428c123.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-2NO/8NC (2 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max