Produkte > SIEMENS > LCE01C803277A
LCE01C803277A
LCE01C803277A Siemens
3c3f5e56a192239048cf38e09c91e9aaefe343d8.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,3NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-3NO/8NC (3 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC