Produkte > SIEMENS > LCE02C004240A
LCE02C004240A
LCE02C004240A Siemens
bde4fc94536286f0394c0fb5dc9bb8f5d3f9437a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,4NO
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE02C004240A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,4NO, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 230 ~ 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.