Produkte > SIEMENS > LCE02C107240A
LCE02C107240A
LCE02C107240A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE02C107240A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,1NC,7NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-7NO/1NC (7 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max