Produkte > SIEMENS > LCE02C308120A
LCE02C308120A Siemens
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NC,8NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-8NO/3NC (8 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max