Produkte > SIEMENS > LCE02C601277A
LCE02C601277A
LCE02C601277A Siemens
385a506471b16f0aa85a3119cc25dfb19534b8c5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,1NO
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-1NO/6NC (1 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC