Produkte > SIEMENS > LCE02C606120A
LCE02C606120A
LCE02C606120A Siemens
c0730d0b851d29efddd83dfc51a2d2d539238ef4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,6NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-6NO/6NC (6 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max