Produkte > SIEMENS > LCE02C800120A
LCE02C800120A
LCE02C800120A Siemens
093ecf2914961b559df39ab2006983ef4b14c138.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,8NC,0NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 18PST-10NO/8NC (10 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max