Produkte > SIEMENS > LCE04C300120A
LCE04C300120A
LCE04C300120A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE04C300120A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,0NO
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NC (3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE04C300120A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,0NO, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 115 ~ 120VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NC (3 Form B), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max.