Produkte > SIEMENS > LCE04C304120A
LCE04C304120A
LCE04C304120A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE04C304120A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,4NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-4NO/3NC (4 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max