Produkte > SIEMENS > LCE04C305480A
LCE04C305480A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE04C305480A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,5NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-5NO/3NC (5 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max