Produkte > SIEMENS > LCE04C504480A
LCE04C504480A
LCE04C504480A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE04C504480A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,5NC,4NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max