Produkte > SIEMENS > LCE04C800120A
LCE04C800120A
LCE04C800120A Siemens
88edaeab02e2510fee67a1d5530275b939fb7693.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,8NC,0NO
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 18PST-10NO/8NC (10 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max