Produkte > LUMEL > LCTB-6240400300A55
LCTB-6240400300A55
LCTB-6240400300A55 LUMEL
Category: Current Transformers
Description: Transformer: current; LCTB; I AC: 300A; 5VA; Body dim: 78x62x40mm
Manufacturer series: LCTB
Operating temperature: -10...55°C
Type of Transformer: current
Kind of core: solid
Conductor rail size: 40mmx10mm; 2x 30mmx10mm
Hole diameter: 31mm
Body dimensions: 78x62x40mm
Accuracy class: 0.5
Secondary winding current 1: 5A
Power: 5VA
AC current measuring range: 300A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCTB-6240400300A55 LUMEL
Category: Current Transformers, Description: Transformer: current; LCTB; I AC: 300A; 5VA; Body dim: 78x62x40mm, Manufacturer series: LCTB, Operating temperature: -10...55°C, Type of Transformer: current, Kind of core: solid, Conductor rail size: 40mmx10mm; 2x 30mmx10mm, Hole diameter: 31mm, Body dimensions: 78x62x40mm, Accuracy class: 0.5, Secondary winding current 1: 5A, Power: 5VA, AC current measuring range: 300A.