Produkte > LUMEL > LCTB-6240400400A55
LCTB-6240400400A55
LCTB-6240400400A55 LUMEL
Category: Current Transformers
Description: Transformer: current; LCTB; I AC: 400A; 5VA; Body dim: 78x62x40mm
Kind of core: solid
Operating temperature: -10...55°C
Conductor rail size: 40mmx10mm; 2x 30mmx10mm
Hole diameter: 31mm
Body dimensions: 78x62x40mm
Secondary winding current 1: 5A
Accuracy class: 0.5
Power: 5VA
AC current measuring range: 400A
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCTB-6240400400A55 LUMEL
Category: Current Transformers, Description: Transformer: current; LCTB; I AC: 400A; 5VA; Body dim: 78x62x40mm, Type of Transformer: current, Manufacturer series: LCTB, Kind of core: solid, Operating temperature: -10...55°C, Conductor rail size: 40mmx10mm; 2x 30mmx10mm, Hole diameter: 31mm, Body dimensions: 78x62x40mm, Secondary winding current 1: 5A, Accuracy class: 0.5, Power: 5VA, AC current measuring range: 400A.