LDS0705-471M-R Eaton - Electronics Division
LDS0705%20Series.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 387MA 1.56OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.56Ohm
Current - Saturation (Isat): 368mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 470 µH
Current Rating (Amps): 387 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details LDS0705-471M-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470UH 387MA 1.56OHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.56Ohm, Current - Saturation (Isat): 368mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 470 µH, Current Rating (Amps): 387 mA.
Weitere Produktangebote LDS0705-471M-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LDS0705-471M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM-4142_LDS0705-349702.pdf Fixed Inductors 470uH 0.368A 1.56ohms