Produkte > SIEMENS > LEDB2C003240B
LEDB2C003240B
LEDB2C003240B Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEDB2C003240B&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NO,240
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEDB2C003240B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NO,240, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC.