Produkte > SIEMENS > LEFA1C003240B
LEFA1C003240B
LEFA1C003240B Siemens
a51f8400233f0afd9ebea5da7c2d52132f41fe56.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,240V
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEFA1C003240B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,240V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC, Part Status: Active.