Produkte > SIEMENS > LEFB4C003120B
LEFB4C003120B
LEFB4C003120B Siemens
878ef53dec61feffed41a3814b7d1aa9ea9e1c14.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,120
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEFB4C003120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,120, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.