Produkte > SIEMENS > LEN00B004208B
LEN00B004208B
LEN00B004208B Siemens
fbbe5f69fc22eb04fbf91754f5ebab179be3e6c3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,20A,4NO,20
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN00B004208B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,20A,4NO,20, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC, Part Status: Active.