Produkte > SIEMENS > LEN00C012120B
LEN00C012120B
LEN00C012120B Siemens
c321735c419e2b1021317575ffb6d34f81e24a39.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,12NO,1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC