Produkte > SIEMENS > LEN00C012208B
LEN00C012208B
LEN00C012208B Siemens
e8f978e121335b5f4e4071065114bef639842463.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,12NO,2
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC