Produkte > SIEMENS > LEN00E003120C
LEN00E003120C
LEN00E003120C Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEN00E003120C&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,100A,3NO,1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 100 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN00E003120C Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,100A,3NO,1, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 100 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.