Produkte > SIEMENS > LEN01B003277B
LEN01B003277B
LEN01B003277B Siemens
edd6493ae4cb7e40c0394369ce3f1ec5861bdc91.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,3NO,277V
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN01B003277B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,3NO,277V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC.