Produkte > SIEMENS > LEN01B004480B
LEN01B004480B
LEN01B004480B Siemens
3a51c5b73f15f9b41db31bf51441b47f09353ec8.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,4NO,480V
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN01B004480B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,4NO,480V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC, Part Status: Active.