Produkte > SIEMENS > LEN01C003120B
LEN01C003120B
LEN01C003120B Siemens
4198e32fd896905720d33a1238b39ba147351e20.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,120V
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN01C003120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,120V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.