Produkte > SIEMENS > LEN01C006240B
LEN01C006240B
LEN01C006240B Siemens
22caced2930479ce288aa13e28df8d8086c08161.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NO,240V
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN01C006240B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NO,240V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC.