Produkte > SIEMENS > LEN01C012120B
LEN01C012120B
LEN01C012120B Siemens
56f02487eb3210ef25eb9c19268ef2b23c1c30ca.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,12NO,120
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC