Produkte > SIEMENS > LEN01C012208B
LEN01C012208B
LEN01C012208B Siemens
e1cc67268a6886f07e4bb4e962a59c0ece8c7794.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,12NO,208
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC