Produkte > SIEMENS > LEN01C012277B
LEN01C012277B
LEN01C012277B Siemens
c3beba383609be2f80160bbbc29299a7994b7b3c.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,12NO,277
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC