Produkte > SIEMENS > LEN02B004277B
LEN02B004277B
LEN02B004277B Siemens
57f5522b85b3d4a0b64e0398a96119bd3853db49.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,4NO,277
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN02B004277B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,4NO,277, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC, Part Status: Active.