Produkte > SIEMENS > LEN02C006277B
LEN02C006277B
LEN02C006277B Siemens
76a3cc6d7f31eb52904f805ee416dab686898138.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NO,277
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN02C006277B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NO,277, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC.