Produkte > SIEMENS > LEN04C006120B
LEN04C006120B
LEN04C006120B Siemens
62c4809d22622f49e4638c98fbcee7027c743575.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,6NO,120
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN04C006120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,6NO,120, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.