Produkte > SIEMENS > LEN04C012208B
LEN04C012208B
LEN04C012208B Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEN04C012208B&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,12NO,20
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC