Produkte > SURGE > LHM331M2W---3040S
LHM331M2W---3040S Surge
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM 450V POLAR
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 603mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.38 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.932 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LHM331M2W---3040S Surge
Description: CAP ALUM 450V POLAR, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 603mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.38 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.932 A @ 10 kHz.