LKG1AF-12V-16
LKG1AF-12V-16 Panasonic Industrial Devices
mech_eng_lkg-1076392.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays LKG Relay
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LKG1AF-12V-16 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 4432VA.
Weitere Produktangebote LKG1AF-12V-16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LKG1AF-12V-16 LKG1AF-12V-16 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_lkg.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC