LKQ1AF-12V-TV-5 Panasonic Electric Works
mech_eng_lkq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20.8 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 1285VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LKQ1AF-12V-TV-5 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20.8 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 1285VA.
Weitere Produktangebote LKQ1AF-12V-TV-5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LKQ1AF-12V-TV-5 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_lkq-1075825.pdf General Purpose Relays QUIET TYPE, HIGH SENSITIVITY 250mW, SLIM