Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM2825N-3.3/NOPB
LM2825N-3.3/NOPB
LM2825N-3.3/NOPB Texas Instruments
LM2825_Sept.23%2C2013.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 3.3V 1A 24DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP (0.600", 15.24mm)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 150kHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 24-PDIP
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2825N-3.3/NOPB Texas Instruments
Description: IC REG BUCK 3.3V 1A 24DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP (0.600", 15.24mm), Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 150kHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 24-PDIP, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V.