Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM2937IMPX-3.3-TI
LM2937IMPX-3.3-TI
LM2937IMPX-3.3-TI Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR LDO
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 400mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2 mA
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223-4
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 1V @ 50mA
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Current - Supply (Max): 1.25 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM2937IMPX-3.3-TI Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR LDO, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 400mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 2 mA, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-223-4, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 1V @ 50mA, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Current - Supply (Max): 1.25 A.