Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S1621-IBZ80-C3
LM3S1621-IBZ80-C3
LM3S1621-IBZ80-C3 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 3.6V
Connectivity: EBI/EMI, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Number of I/O: 67
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S1621-IBZ80-C3 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 128KB (128K x 8), RAM Size: 32K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 3.6V, Connectivity: EBI/EMI, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Number of I/O: 67, DigiKey Programmable: Not Verified.