Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S2B93-IBZ80-C1
LM3S2B93-IBZ80-C1
LM3S2B93-IBZ80-C1 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 96K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 16x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V
Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Number of I/O: 67
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S2B93-IBZ80-C1 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 256KB (256K x 8), RAM Size: 96K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 16x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V, Connectivity: CANbus, EBI/EMI, I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Number of I/O: 67, DigiKey Programmable: Not Verified.